TMMOB Sanayi Kongresi 2019 Yürütme Kurulu 2. Toplantısı Yapıldı

TMMOB Sanayi Kongresi 2019 Yürütme Kurulu 2. Toplantısı Yapıldı

TMMOB Sanayi Kongresi Yürütme Kurulu, Sanayi Kongresi 2019’a yönelik 2. Toplantısını 14 Eylül 2018 tarihinde Oda Merkezinde gerçekleştirdi.

Toplantıya Yunus Yener, Selçuk Soylu, Oğuz Türkyılmaz , Mehmet Soğancı , Kansu Yıldırım , Aslı Aydın, İlhan K. Turan, Aylin Sıla Aytemiz, Hayri Kozanoğlu, Korkut Boratav, Aziz Konukman, Serkan Öngel, Gamze Yücesan Özdemir katıldı.


Sanayi Kongresi 2019 hazırlıkları kapsamında bir araya gelinen toplantıda ekonomik kriz değerlendirmesi yapıldı ve bu değerlendirme ışığında Sanayi Kongresi faaliyetleri kapsamında yapılacak çalışmaların içerikleri konuşuldu.

Yapılan değerlendirmelerde, yaşanılan sürecin uzun soluklu bir ekonomik bunalım olduğu ve özellikle çalışanlar üzerinde ağır etkilerinin olduğu tartışılırken, Sanayi Kongresi 2019 için ana temanın da ekonomik bunalım başlığı etrafında şekillenmesine karar veridi.

MMO tarafından ilk olarak Gebze’de başlatılan ve sonrasında Ergene Havzası, Gaziantep ve Konya’da geniş saha çalışmalarıyla sürdürülen alan araştırmaları serisinin, Sanayi Kongresi 2019’a doğru ekonomik bunalımın mühendisler üzerindeki etkileri başlığıyla Türkiye genelinde devam ettirilmesi, toplantı kararları arasında yer aldı.

Please follow and like us:

Tarih: Eylül 17, 2018, kategoriler: Etkinlikler, Kongre Yazar: